OSP Słopnice Dolne

Sprzęt

 

GBARt 2,5/30 Iveco 4x4 - jest to pierwszowyjazdowy samochód OSP Słopnice Dolne. Samochód zbudowany w 2013r przez firmę Profis na terenowym podwoziu pozyskanym z niemieckich sił zbrojnych,rocznik 2006 przy przebiegu 38.000 km. 

Zbiornik wodny kompozytowy o pojemności 2500 dm3, 
Zbiornik na środek pianotwórczy kompozytowy o poj. 100 dm3.
Autopompa Rosenbauer NH-30
Jedno szybkie natarcie 60m zwijane elektrycznie
Maszt oświetleniowy LEDowy sterowany pilotem zasilany z obwodu elektrycznego samochodu. 

Wyciągarka elektryczna o sile uciągu 9000 kg.
Na wyposażeniu m. in. 
4 aparaty ODO Fenzy X-PRO, 
Ciężki nożycorozpieracz Holmatro 4150CT, rozpieracz kolumnowy Holmatro 
Zestaw R1, defibrylator AED,
wentylator oddymiający, 

motopompa pływająca Niagara

agregat prądotwórczy

pilarka łańcuchowa Stihl.
pozostały sprzęt wg normatywu dla samochodu GBARt. 

W tworzeniu samochodu wykorzystano pomysły naszych strażaków dotyczące rozmiarów zabudowy, rozmiarów skrytek, oświetlenia  czy rozmieszczenia sprzętu i nasad. Zestaw hydrauliczny jest stale podłączony aby byl gotowy do użycia natychmiast w razie potrzeby.  Umieszczenie deski ortopedycznej w poziomo w kabinie umożliwia ewakuację rannych lub chorych z miejsc niedostępnych dla karetki pogotowia ratunkowego.

 

SG200574

 

 

GBAM 2/16 Mercedes 1619 - średni samochód ratowniczo-gaśniczy, wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 2000 litrów, autopompę o wydajności 1600l/min, dwie linie szybkiego natarcia o dł 60 metrów. Ponadto na wyposażeniu m. in. armatura wodna, agregat pródotwórczy z najaśnicami, motopompa Tohatsu, pompa szlamowa, pilarka łańcuchowa oraz pozostały sprzęt wg normatywu. Samochód ten przez osiem lat służyłbezawaryjnie  stanowiąc podstawową siłę bojową jednostki. Obecnie stanowi wsparcie w razie potrzeby dla pierwszowyjazdowego Iveco oraz pozostaje w gotowości w razie opuszczenia terenu Gminy Słopnice przez GBARt.

 

mersedes

 

 

 

SLRr Opel Frontera ze względu na bardzo dobre właściwości terenowe wykorzystywany jest podczas udzielania pomocy poszkodowanym w trudnym, górskim terenie. Na stałe na wyposażeniu jest deska ortopedyczna umieszczowa w sposób umożliwiający ewakuację osób w teren dostepny dla karetki pogotowia, sprzęt ratownictwa medycznego oraz gaśnice proszkowe. W okresie zimowym pojazd wykorzystywany jest do holowania przyczepki ze skuterem snieżnym.

frontera

 

 

 

 

 

YAMAHA RS Viking Professional 

11a

 

Skuter RS Viking Professional skuter śnieżny zaprojektowany do wszystkich zastosowań, od holowania do wyciągania.  Pojemność skokowa  973 cm3, moc 120 KM.

Wykorzystywany jest głównie do pomocy Limanowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu gdy niemożliwe jest dotarcie do chorego w trudnych warunkach zimowych a także do utrzymywania narciarskiej trasy biegowej wokół Mogielicy. 

Zdjęcia: osp.slopnice.pl