OSP Słopnice Dolne

Nie dla raka w straży!

W ostatnich tygodniach nabiera rozpędu inicjatywa  uświadamiania strażaków na temat zagrożenia zachorowaniem na choroby nowotworowe strażaków. Inicjatorami są najlepsi fachowcy w dziedzinie zwalczania pożarów wewnątrznych z grupy cfbt.pl którzy śledzą na bieżąca ultra niepokojące dane w tym temacie napływające z zachodu i szerzą wiedzę na temat profilaktyki nowotworów wśród strazaków. Do inicjatywy tej włączyło się OSP Słopnice. Wykonaliśmy szereg prelekcji, m. in. na każdej zmanye JRG Limanowa, JRG1 Nowy Sącz, materiały zostały przekazane do JRG Gorlice, planowane jest także szkolenie w JRG Oświęcim. Podobne prelekcję są również wygłaszane rzy okacji ćwiczeń w komorze ogniowej w Łososinie Górnej organizywanych przez st. kpt. Jakuba Krzyżaka oraz st. asp. Tomka Michurę. Punktem kulminacyjnym było wystapienie  w dniu 10. 10. 2018 na Ogólnopolskiej Konferencji  Ratownictwo w Służbach Mundurowych organizowanej przez m. in.  PWZS Nowy Sącz, JRG1 Nowy Sącz oraz  Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie. 

Prezentacja na ten temat jest dostępna pod linkiem: 

https://www.facebook.com/groups/1994834264122538/permalink/2195241564081806/

do pobrania i jak najszerszego wykorzystania 

 

slajd