OSP Słopnice Dolne

Aktualności

25. 12. 2017 wykonanie dostepu do pacjenta

Rankiem w dzień  Bożego Narodzenia nasza OSP została zadysponowana celem wykonaia dostepu do pacjenta dla załogi pogotowia ratunkowego w Słopnicach W działaniach udział brał zastęp GBARt Iveco OSP Słopnice oraz GBARt Mercedes JRG PSP Limanowa

 

 

ratmed 

 

 

 

 

 

Pożar w piwnicy budynku mieszkalnego

Rankiem 15 grudnia 2017 nasza OSP została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w Słopnicach-Zaświerczu. Po przybyciu na miejsce dogaszono palące się materiały opałowe, ze względu na bardzo duże zadymienie działania były prowadzone w aparatach ochrony dróg oddechowych. W działaniach udział brał zastep GBARt Iveco OSP Słopnice oraz GBART Mercedes JRG PSP Limanowa.

20160102 163411

 

 

Był to 19 wyjazd alarmowy OSP Słopnice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypadek motocyklisty i skutki wichur

W ciągu ostatnich tygodni bylismy kilkukrotnie wzywani do zdarzeń. Zabezpieczaliśmy uszkodzony dach w Słopnicach - Granice, zdemontwano zagrażającą zawaleniem ścianę bydunku.  

W dniu 11. 09. 2017r. ok godz. 13.45 zostalismy zadysponowani do zderzenia motocykla z zamochodem osobowym tuż przed naszą strażnicą. W działaniach udział brał zastęp GBARt Iveco, GBARt Scania JRG PSP Limanowa oraz karetka S Limanowskiego Pogotowia Ratunkowego.

wyp moto 

zdj jak zwykle z portalu limanowa.in

 

Ponadto zostalismy dysponowani do zabezpieczenia działań Pogotowia Energetycznego pracującego przy uszkodzonych liniach elektrycznych. 

Był to 18 wyjazd alarmowy w bieżącym roku. 

 

 

 

 

 

 

Zdarzenia ze zwierzętami w roli głównej

W ciągu ostatnich kilkunastu dni kilkukrotnie byliśmy dysponowani do nietypowych zdarzeń z udziałem zwierząt. Serię zapoczątkowała pomoc pieskowy który wpadł do nieczynnego szamba z brudną wodą - zawartość wypompowano szamówką i zierzątko bezpieczie wydobyto. W działaniach udział poza OSP Słopnice również GBARt Mercedes JRG PSP Limanowa. Po liklu dniach w Zaświerczu do wykopu wpadła krowa - zwierzę przemieszczono w bezpieczne miejce skąd zdołała się wydostać o własnych siłach. Również w tym przypadku pogagali nam koledze z JRG PSP Limanowa. Ponadto dwukrotnie wyjeżdżano likwidować gniazda szerszeni. Tym sposobem licznik wyjazdów do zdarzeń zatrzymuje się na pozycji 16. 

 

21361058 1418662691581552 814556843 n

 

 

 

 

 

 

 

 

h

Powalone drzewo i uwiezione dziecko

W lipcu miały miejsce kolejne wyjazdy naszej OSP, 05. 07. 2017 wyjeżdżaliśmy do powalonego drzewa, zaś w niedzielę 16. 07. 2017 zostaliśmy zadysponwani do rzekomo zatrzaśnietego dziecka w samochodze zaparkowanym przy kościele w Slopnicach. Jak się okazało dziecko znajdowalo się poza zatrzaśniętym samochodem. 

 

20170705 193805

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03. 06. 2017 Pożar samochodu

Rankiem dnia 03. 06. 2017  roku OSP Słopnice zostałą zadysponowana do pożaru samochodu osobowego w osiedlu Pożogi w Słopnicach. Po przyjechaniu na miejsce okazało się że pojazd w całości objęty jest płomieniami ktore zaczynały się rozprzestrzeniać  na stojący obok garaż. Samochód oraz budynek ugaszono. W działaniach udział brał zastęp GBARt Iveco Słopnice oraz GBARt Mercedes JRG PSP Limanowa. 

 

Zdjęcie z portalu limanowa.in

 

pozar samochodu

 

 

 

 

 

 

 

 

Pożar sadz i inne interwencje

Tuz po północy z 16/17 maja 2017 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sadz w kominie w Słopnicach. Palące się sadze ugaszono używając dwóch gaśnic proszkowych, przewód kominowy oczyszczno.  Terperatura dopalających się sadz oraz zadymienie w kotłowni wymagało uzycia aparatów ochrony dróg oddechowych. w działaniach udział brał zastep GBARt Iveco OSP Słopnice oraz GBARt Mercedes JRG PSP Limanowa. Ponadto w ostatnich dwóch tygodniach wyjeżdżaliśmy do pożaru zarośli w osiedlu Plebańskie oraz wypompowywaliśmy wodę z zalanej piwicy.  

Najbliższy tydzień to przygotowania do debiutującego w Słopnicach Maratonu Kierat. 

20160102 163129

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29. 03. 2017 Pożar traw Zaświercze

Dnia 29. 03. 2017 w  godzinach przedpołudniowych zostalismy zadysponowani do pożary trawi  i składowiska gałęzi w Zaświerczu. Ze względu na bliskośc lasu i mozliwość rozprzestrzenienia się ognia pożar palące się nieużyti ugazono. W działania udział brał zastęp GBARt Iveco OSP Słopnice Dolne oraz GBARt Mercedes JRG PSP Limanowa.

 

i 1119285  

 

 

 

 

 

 

 

 

Powalone drzewo i paralotniarz

W ciągu kilku ostatnich tygodni OSP Słopnice była kilkrotnie dysponowana do zdarzeń - dwukrotnie dogaszano zgliszcza budynku mieszkalnego który częściowo spalił się w pożarze w przysiółku Podmogielica. 13 lutego 2017 zostalismy poproszeni o pomoc w dotarciu do paralotniarza który w masywie Śnieżnicy zawisł na drzewie zaś 25 lutego 2017 usuwaliśmy powalone drzewo podczas wichury. 

11a

 

Ponadto trwają prace w ukończeniu świetlicy przy OSP Słopnice. 

 

 

 

 

23. 01. 2017 Pożar budynku mieszkalnego

W nocy 22/23 stycznia 2017, kilka minut po pólnocy zostalismy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Słopnicach - Podmogielica. Po  dotarciu na miejsce stwierdzono że pai się drewniany dom, który w dużej części objęty był płomieniami oraz że nie ma osób w środku. W pierwszej kolejności przystapiono do obrony zagrożonych przenisieniem ognia bydonków gospodarczych obok oraz do gaszenia pożaru. W działaniach udziały GBARt Iveco oraz GBA Mercedes OSP Słopnice Dolne, oraz zastępy JRG PSP Limanowa, OSP Słopnice Górne,  OSP Tymbark, OSP Podłopień. 

 

Zdjęcie0024.jpgZdjęcie0027.jpg

Zdjęcie0025.jpg